X
تبلیغات
رایتل

شنا در دریای مواج، دلیل غرق شدن ۱۱ نفر در رامسر بود

شنبه 15 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 17:59

 

شنا در دریای مواج، دلیل غرق شدن ۱۱ نفر در رامسر بود

اسلامی اذعان داشت:
مواج بودن دریا دلیل افزایش غریق در سواحل مازندران بوده است
ساری - خبرگزاری مهر: رئیس هیئت نجات غریق و غواصی مازندران گفت: شرایط جوی ناپایدار ، بارندگی و مواج بودن دریا در تابستان اخیر ، عمده ترین دلایل افزایش غریق در سواحل مازندران بوده است. ‌

حسین اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در تمام روزهایی که امکان شنا کردن در دریا میسر نبود ، پرچم مشکی به نشانه خطرناک بودن شناکردن در دریا  در سواحل استان برافراشته بود اما عده ای بدون توجه به این نشانه ها ، اقدام به وارد شدن در دریا کردند.

وی بیان داشت: هجوم مسافران و گردشگران برای شنا در مناطق ممنوعه، خدمت رسانی به این نقاط را دشوار کرد و مانع از نجات کسانی شد که گرفتار موجهای سنگین دریا شدند.

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی مازندران افزود: از مجموع 700 کیلومتر نوار ساحلی استان های شمالی، 48 درصد آن در مازندران واقع شده است و با توجه به طول نوار ساحلی 338 کیلومتری استان ، نظارت بر این محدوده، توسط ناجیان غریق، تقریبا غیر ممکن است.

اسلامی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون فقط سواحل گلوگاه و نکا ، غریق نداشتند اما در محمود آباد 42 نفر، بابلسر 28 نفر، نور و نوشهر 23 نفر، ساری 16 نفر، رامسر 11 نفر، عباس آباد 9 نفر، میاندرود 6 نفر، چالوس 10 نفر، تنکابن 6 نفر، بهشهر 4 نفر، فریدونکنار 2 نفر و جویبار یک نفر گرفتار موج دریا شده و غرق شدند.

وی منطبق نبودن امکانات با نیازمندی های روز، آشنا نبودن مردم با فن شنا، جدایی فرزندان از خانواده ها هنگام شنا، پیشروی آب دریا در چند سال اخیر و به وجود آمدن عمق های زودرس و ناشناخته و مسئولیت پذیر نبودن برخی منجیان به دلیل دریافت نکردن مطالبات را مهمترین دلایل افزایش غریق در سواحل مازندران دانست .

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی مازندران اظهار داشت: واگذاری مدیریت طرح های سالمسازی سواحل به هیئت نجات غریق، تخصیص اعتبار حق الزحمه ناجیان پیش از شروع طرح، استقرار سه شیفت ناجی غریق در مناطق حادثه خیز، مسدود کردن مناطق ناشناخته و خطرناک و ایجاد طرح های ویژه شنا، بخشی از راهکارهای جلوگیری از غرق شدگی در سواحل دریای خزر است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد