X
تبلیغات
رایتل

همایش شوراهای برگزیده دانش آموزان کشور از 25 تا 29 تیر در رامسر

چهارشنبه 14 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 14:20

همایش شوراهای برگزیده دانش آموزان کشور از 25 تا 29 تیر در رامسر

تهران / واحد مرکزی خبر / مکتوب 1391/04/12
اردوهای ملی برای 8200 نفر از دانش آموزان برگزیده جشنواره های فرهنگی ادبی هنری و اجتماعی و اعضای برتر تشکل های دانش آموزی از 20 تیر در چهارمحال و بختیاری ، همدان ، خراسان رضوی و مازندران برگزار می شود.
معاون اردویی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرنگار ما در این باره افزود: 1600 نفر از این افراد شامل 800 دانش آموز پسر و 800 دانش آموز دختر ، منتخبان استانی جشنواره هنری در رشته های هنرهای دستی ، تجسمی هنرهای آوایی و هنرهای نمایشی هستند.
علی عراقی ، 890 نفر از شرکت کنندگان در این اردوها را برگزیدگان استانی جشنواره فرهنگی ادبی و برترین های رشته های مطالعه و تحقیق ، شعر ، داستان نویسی و نویسندگی برشمرد.
وی گفت: در مرحله پایانی جشنواره ادبی و هنری دانش آموزان برگزیده در این اردوها ، نفرات اول تا سوم رشته های مختلف در رقابت های نهایی مشخص و تکریم می شوند.
عراقی ، بروز خلاقیت ها و استعدادهای برتر ، تقویت روحیه نشاط و پویایی منطبق با ارزش های اسلامی ، توسعه و تعمیق فرهنگ دینی و ایجاد زمینه رقابت سالم را از اهداف برگزاری جشنواره ادبی هنری دانش آموزان برشمرد.
وی گفت : 628 نفر از دانش آموزان اعزامی به این اردوها را برگزیدگان جشنواره کانون های فرهنگی تربیتی ، 832 نفر را اعضای شوراهای برتر دانش آموزی و بقیه را اعضای برگزیده دیگر تشکل های دانش آموزی تشکیل می دهند.
معاون اردویی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همچنین از برگزاری همایش شوراهای برگزیده دانش آموزان کشور از 25 تا 29 تیر در رامسر خبر داد و افزود: این همایش با حضور اعضای حدود 64 شورای دانش آموزی برگزیده کشور برگزار می شود که از میان 98 هزار شورای دانش آموزی برتر شناخته شده اند.
وی ، تشویق و ترغیب اعضای این شوراها ، ارتقای آگاهی آنان درباره نقش این تشکل ها در مدارس و شناسایی ضعف ها و قوت های این تشکل ها را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد.
بر اساس تفاهم نامه آموزش و پرورش با بنیاد علوی ، 15 هزار نفر از دانش آموزان مناطق محروم کشور نیز به اردوهای تابستانی اعزام می شوند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد